Transcendental Meditation

Hungary: Learn Transcendental Meditation (TM)

Transcendental Meditation Teachers and TM Centers in Hungary

National website: click here or click here

BUDAPEST
Telefon Email
Balogh Andrea +36 70 / 418-8565 Balogh.Andrea@tm.org
Bánsághi Tibor
Dr. Kovács István +36 30 / 228-8366 Dr.Kovacs.Istvan@Maharishi.hu
Gazsi Viktor +36 70 / 314-8984 gazsi.viktor@maharishi.hu
Gyuris Ibolya +36 30 / 337-5282 Gyuris.Ibolya@Maharishi.hu
Lakos Antal +36 70 / 418-3154 Lakos.Antal@tm.org
Mester Ákos, DSCI +36 30 / 894-0714 Mester.Akos@tm.org
Morvai Éva +36 20 / 777-2861 morvai11@gmail.com
Schwarcz Mária +36 70 / 350-1189 marika.schwarcz@gmail.com
Szabó Károlyné Ibolya, MSCI +36 30 / 894-0715 Ibolya@Maharishi.hu
Szenes Károly, MSCI +36 20 / 526-3034 Szenes.Karoly@Maharishi.hu
Szolcsánszky László
DEBRECEN
Dienes-Nagy Erika, MSCI +36 30 / 286-3744 Dienes.Nagy.Erika@tm.org
Dienes István, MSCI +36 20 / 420-6173 Dienes.Istvan@tm.org
GYŐR + Káli-medence
Zsolnai Andrea +36 20 / 472-8771 zsolnai.andrea@tm.org
MIKEKARÁCSONYFA
id. Szász János +36 20 / 923-0106 id.szasz.janos@Maharishi.hu
NYÍREGYHÁZA
Bihari Gábor +36 20 / 338-5819 Bihari.Gabor@Maharishi.hu
PÉCS
Gajdos Enikő +36 30 / 683-3557 Gajdos.Eniko@tm.org
Gajdos Péter +36 30 / 963-6395 Gajdos.Peter@tm.org
SZEGED
Csányiné Zsóka, DSCI +36 30 / 584-1251 Csanyine.Zsoka@Maharishi.hu
Dr. Pál Dániel +36 70 / 646-3181 Dr.Pal.Daniel@tm.org
Pálné Nagy Judit +36 70 / 604-8179 Judit@Maharishi.hu

SZIGETMONOSTOR

Izsák Istvánné Mária +36 20 / 934-5596 izsakmary108@gmail.com

SZOMBATHELY

Horváth Bernadett +36 20 / 255-1789 horvath.bernadett@tm.org
TATA
Méry Márta +36 30 / 894-7940 Mery.Marta@Maharishi.hu
Sebestyén Mária +36 20 / 594-2111 sebestyenm53@gmail.com
TATABÁNYA
Bak János +36 20 / 333-4444 bakjanos@tmkozpont.hu
Németh Ágnes +36 70 / 331-4444 nemethagnes@tmkozpont.hu
VÁC
Mátyás Margaréta +36 70 / 554-3810 Matyas.Margareta@tm.org
VESZPRÉM
Dobos Tamás +36 30 / 942-6328 Dobos.Tamas@Maharishi.hu
Dömsödi András +36 30 / 604-5593 Domsodi.Andras@Maharishi.hu

Hungarian Transcendental Meditation (TM) teachers living abroad

BELGIUM
Gáspár Szilvia (Brüsszel) +32 / 491 19 36 30 Gaspar.Szilvia@tm.org
Sej Attila (Brüsszel) +32 / 497 55 54 15 Sej.Attila@tm.org
NEATHERLAND
Béke János (Vlodrop) +31 / 651 09 60 38 bekejanos65@gmail.com
Jelen Zoltán, BSCI (Sint Odilienberg) +36 20 / 222-9084 Jelen.Zoltan@Maharishi.hu
Spieske Ákos (Vlodrop) Spieske.Akos@Maharishi.hu
INDIA
Galló Tamás
Géczi Levente geczi.levente@Maharishi.hu
Jelen Róbert
MAURITIUS
Varga Beatrix +230 /57.72-57.73. stressmanagement@be-dynamics.com
GERMANY
Völkel Éva +49 / 151 14 46 7414 voelkel.eva@tm.org
ROMANIA
Bálint Anna (Székely-Udvarhely) +40 / 740 61 39 35 Balint.Anna@Maharishi.hu
SWITZERLAND
Berger Edina +41 / 79 874 41 32 berger.reka@gmail.com
Berger János
Pothorszki Katalin (Seelisberg)
SERBIA
Kujundzic Josef +381 / 62 844 34 76 atirudra@gmail.com
Viola József +381 / 64 175 68 01 jozsefviola@gmail.com
USA
Hodák Péter (Fairfield, Iowa)

 

Transzcendentális Meditáció (TM)

A TM egy erőfeszítésmentes, egyszerű és rendkívül hatékony technika, amelyet naponta kétszer, alkalmanként 15-20 percet gyakoroljuk kényelmesen ülve, csukott szemmel. A TM-et MINDENKI képes megtanulni.

A TM gyakorlásakor az elme aktivitása természetes módon és fokozatosan lecsökken, és megtapasztaljuk az éber csendesség állapotát. Ezzel együtt a szervezet is egyre mélyebben pihen, ami természetes módon feloldja a stresszeket és regeneráló hatást fejt ki.

A mindennapokban hatékonyabbá és energikusabbá válunk, és egyre több örömöt és beteljesedést élünk meg.

A TM nem…

A TM nem vallás, nem filozófia és nem egyfajta életmód. Nem koncentráció, nem kontempláció és nem a gondolatainkra való figyelés – nem is egy szokványos mantrameditáció.
A TM bármely vallással, filozófiával vagy világnézettel összeegyeztethető, mivel nem más, mint egy egyszerű mentális technika. A TM-et gyakorlók azt tapasztalják, hogy a rendszeres meditálás révén világosabban látják a legmagasabb vágyaik megvalósításához vezető utat.

A TM röviden

A TM gyakorlása során az elme aktivitása fokozatosan lecsendesedik, és túllépve – vagy transzcendálva – a gondolatokat, megtapasztaljuk a tudatosság végtelenül csendes szintjét. Ez az önvalónk vagy a legbensőbb “ÉN”-ünk.

Az elme lecsendesedésével együtt a szervezet is az egyre mélyebb pihenés állapotába kerül. A mély pihenésben természetes módon feloldódnak az életünk során felhalmozódott stresszek és fáradtság. Ennek köszönhetően energikusabbak leszünk és javul az egészségi állapotunk is.

A transzcendálás testileg-lelkileg regenerál és megfiatalít, amelynek jótékony hatásait a mindennapjainkban tapasztaljuk.

Miért egyedülálló a TM?

Más techinkákkal ellentétben a TM gyakorlása során nincs erőfeszítés. Könnyű megtanulni, egyszerű és örömteli gyakorolni, és a legtöbben már az első meditálást követően elkezdik megtapasztalni a TM jótékony hatásait.

A TM utat nyit a kreativitás, az energia és az intelligencia bennünk rejlő, végtelen forrásához, így az életünk minden területén sokkal jobban érezzük magunkat.

Első lépés

A TM-tanfolyam egy 1-1,5 órás, díjtalan bevezető előadással kezdődik. Az előadás keretében átfogó képet kapunk a TM-ről és a rendszeres gyakorlás révén tapasztalható jótékony hatásokról.

A bevezető előadást követően lehetőségünk van arra, hogy négyszemközt beszéljünk meg a TM-tanárral a tanfolyamon való részvételünket érintő kérdéseket.

Az előadást követően szabadon eldönthetjük, hogy részt kívánunk-e venni a TM-tanfolyam további foglalkozásain.

A TM elsajátítása

A TM-tanfolyam gyakorlati része négy, egyenként kb. 1-1,5 órás találkozóból áll. Ezekre a találkozókra négy, egymást követő napon kerül sor. A helyes gyakorlás és a jótékony hatások megerősítése érdekében az első hat hónap során időről időre ajánlott utánkövető találkozókon részt venni. Mindazonáltal a személyes tanítást követően már képesek vagyunk önállóan meditálni.

Tanfolyamdíj

Annak érdekében, hogy a TM-et minél többen elsajátíthassák, kedvezményes tanfolyamdíjat biztosítunk csoportoknak, családoknak, diákoknak, nyugdíjasoknak és munkanélkülieknek.

Haladó tanfolyamok

A TM-tanfolyam elvégzését követően az érdeklődők igény szerint részt vehetnek csopotos meditációkon, hétvégi bentlakásos tanfolyamokon és haladó tanfolyamokon.

A TM-tanfolyamhoz hasonlóan a haladó tanfolyamokat is képzett tanárok tartják, akik olyan teljes idős képzési programokon vettek részt, amelyeket Maharishi Mahesh Yogi, a Transzcendentális Meditáció megalapítója alakított ki és felügyelt.

Most popular

No posts found.