Transcendental Meditation

Latvia: Learn Transcendental Meditation (TM)

Latvia Transcendental Meditation Teachers and TM Centers

National TM website: click here

latvia tm transcendentalas meditacijas skolotajaTeacher:

Olga Golubeva
Telephone: +37129497362
e-mail: tm-olga@inbox.lv

10 fakti, ko jums vajadzētu zināt par TM:

1. Vienkārši: Transcendentālās Meditācijas tehnika ir vienkārša, bez nekādas garīgās piepūles   process ilgst 15-20 minūtes    divas reizes dienā, mierīgi un ērti sēžot krēslā ar aizvērtām acīm.

2. Viegli apgūstama: Transcendentālās Meditācijas metodes ir viegli apgūstamas ikvienam .

3. Tūlītēji rezultāti: TM tehnika dod tūlītējas priekšrocības, kas laika gaitā vēl pieaug. Tā atstāj pozitīvo ietekmi uz prātu, ķermeni un attiecībām, kas ir pārbaudīts simtiem pētījumos, ko veica medicīnas augstskolās un publicēts vairāk nekā 350 zinātniskos žurnālos.

4. Neticība par tās vajadzību? TM tehnika nerada pārliecību. Patiesībā, Jūs varat būt pilnīgi skeptiski, taču tehnika joprojām paliks efektīva.

5. Smadzeņu darbības uzlabošana: Pētījumi liecina, ka TM tehnika attīsta smadzeņu darbību, palielinot radošo domāšanu un uzlabo lēmumu pieņemšanas un problēmu risināšanas prasmes.

6.Tas nav dzīvesstils: TM tehnika nav reliģija, filozofija, tā nekādā vaidā neizmaina jūsu dzīvesveidu.

7. Mazina stresu un pazemina augsto asinsspiedienu: Medicīnas institūta (National Institutes of Health) finansētā izpēte liecina, ka TM tehnika ir visefektīvākā prakse, lai samazinātu spriedzi un ar stresu saistītos traucējumus, kā arī pazemina  paaugstināto asinsspiedienu, augsto holesterīna līmeni un aterosklerozi.

8. Unikāla: TM tehnika atšķiras no cita veida meditācijas ar praksi un rezultātiem. Tehnika atšķiras ar savu dabiskumu, notiek bez piepūlas un ar efektivitāti.

9. Sistemātiskas nodarbības: TM tehnika apmāca sertificēti pasniedzēji ar sistemātiska kursa personalizētu apmācību un ietver plašu pārraudzību un atbalstu, nodrošinot, ka visi apmācāmie gūst maksimālu labumu.

10 .Bezpeļņas organizācija: TM tehnika tiek apmācīta no nodokļiem atbrīvotā izglītības organizācijā. Organizācijas mērķis ir attīstīt indivīdu, samazināt negatīvo ietekmi no stresa un nodrošināt progresu visās sabiedrības jomās.

Septiņas pakāpes TM apmācībā

Transcendentālo meditāciju var iemācīties, apgūstot septiņu pakāpju kursu jebkurā no 1500 TM centriem, kuri atrodas visās pasaules malās. Šie centri tiek saukti par Apskaidrības ēras galvaspilsētām.

Kursā ir iekļautas divas lekcijas, kuras sniedz nepieciešamās zināšanas, lai sāktu apmācību, un turpmāko četru dienu laikā tiek novadīta instruktāža, apmēram divu stundu garumā katru dienu.

Shēma ir šāda:

Pirmā pakāpe – ievadlekcija

Pirmā pakāpe ir publiska lekcija, ievads TM programmā, atklāj jums tās iespējas, kuras jūs iegūstat no regulārajām TM nodarbībām. Lekcijas garums ir apmēram 60 minūtes un tajā tiek iekļauti:

  • definīcija, kas ir TM un kas tā nav;
  • labums – zinātniski pamatotas TM vērtības, tās ietekme uz prāta potenciāla, veselības un sociālās uzvedības uzlabošanos, uz miera radīšanu virs zemes;
  • kā sākt – TM apmācību kursa apskats, kurš sastāv no septiņām pakāpēm.

Otrā pakāpe – sagatavošanas lekcija

Tā arī ir publiska lekcija, tajā tie skatīti TM darbības mehānismi. 90 minūtēs tiek skatīti šādi jautājumi:

  • kā darbojas TM;
  • kāpēc TM viegli iemācīties un nodarbībām nav vajadzīga īpaša piepūle;
  • TM metodes unikalitāte, tās atšķirība no citu meditāciju veidiem vai spēju attīstīšanas;
  • TM metodes izcelšanās.

Trešā pakāpe – intervija

Trešā pakāpe – tā ir personīga intervija ar pieredzējušu TM skolotāju. Šīs intervijas laikā var uzdot jebkādus jautājumus un norunāt laiku individuālajai apmācībai. Intervija ilgst apmēram 15 minūtes.

Ceturtā pakāpe – TM personīgās apmācības

Ceturtā pakāpe – tā ir TM prakses apmācība, kura notiek aci pret aci ar pieredzējušu TM skolotāju. Šeit jūs iemācīsieties nodarboties ar TM. Šo apmācību ilgums ir apmēram 90 minūtes.

Piektā pakāpe – pārbaudes semināra pirmā diena

Piektā pakāpe – pirmais no semināru sērijas, kurš ilgst trīs dienas. Tas notiek nākošajā dienā pēc apmācībām, lai atgādinātu TM tehnikas mehāniku, novērtētu jūsu prakses pareizību. Uz semināru nāk visi, kuri tika apmācīti iepriekšējā dienā. Tas ilgst 90 minūtes.

Sestā pakāpe – pārbaudes semināra otrā diena

Sestā pakāpe tiek novadīta otrajā dienā pēc personīgām apmācībām, lai atbildētu uz jautājumiem, kuri jums radās, lai nostiprinātu TM nodarbību pareizību un apspriestu, kā stabilizēt TM praksi. Ilgst apmēram 90 minūtes.

Septītā pakāpe – pārbaudes semināra trešā diena

Septītā pakāpe tiek novadīta trešajā dienā pēc personīgās apmācības, lai varētu sniegt atbildes uz jautājumiem, kuri var rasties, noteikt, vai jūs pareizi meditējat, sniegt TM programmas redzējumu – cilvēka potenciāla pilnīga attīstīšana augstākajos apziņas stāvokļos. Tas aizņem apmēram 90 minūtes.

Paplašinātā programma

Pēc TM apmācību septiņām pakāpēm ir iespēja piedalīties vispusīgā un nepārtrauktā programmā, kura ir pieejama katram, kurš meditē. Programmā tiek iekļauta personīgā pārbaude, kura nodrošina turpmāko nodarbību pareizību, paplašinātā tipa lekcijas, semināri, kursi dzīvesvietā un tamlīdzīgi.

Septiņas pakāpes un paplašinātā programma pastāvīgi tiek piedāvātas TM centros daudzās ASV pilsētās. ( Ja vēlaties uzzināt lekciju sarakstu un apmācības iespējām savā dzīvesvietā, sazinieties ar tuvāko TM centru, kura telefona numuru jūs atradīsiet telefona grāmatas „ Transcendentālā meditācija ” baltajās lapaspusēs).

Divi nepieciešamie nosacījumi apmācībām

1) Laiks. Jums jāatrod laiks, lai iemācītos TM. Tas nozīmē, ka  turpmāko četru dienu laikā jāapgūst  4. – 7. apmācību pakāpe.

Ievadlekciju un sagatavošanas lekciju, kā arī personīgo interviju jūs varat apmeklēt jums izdevīgā laikā. Toties četras tiešās apmācības dienas jums jāapmeklē vajadzīgajā secībā četru turpmāko dienu laikā. Ja, piemēram, jūs zināt, ka vienā no četrām dienām jūs nebūsiet pilsētā, labāk pagaidīt nākamo kursu, lai jūs varētu apmeklēt visas lekcijas vajadzīgajā secībā.

2) Maksa par kursu.

TM programma atrodas Vispasaules plāna izpildu Padomes – nekomerciālas , no nodokļiem atbrīvotās izglītojošas organizācijas – aizgādībā.

Ar maksu saistītie jautājumi tie izrunāti pirmās personīgās instruktāžas laikā, tā ir paredzēta algas izmaksai skolotājiem un organizācijas administratīvajiem tēriņiem.

Most popular

No posts found.