Transcendental Meditation

Turkey: Learn Transcendental Meditation (TM)

Transcendental Meditation teachers and TM teaching centers in Turkey

National TM website: click here
Tel: 0212 347 5300

Adana

transcendental meditation tm turkey istanbulTurgut Özal Bulvarı, No 5 ,Tekin 1 apt. Daire 1 Çukurova
Telefon: 0322 233 0060

Yusuf Fatih Önal ve eşi Berna Çanga Önal zaman ve emeklerini Adana Merkezine adamış durumdalar.

Ankara

turkiye tm meditasyon ankaraÜsküp cad.(eski Çevre sok.) No:24/4 Çankaya, Ankara, Turkiye
Telefon: 312 468 3416

Doç.Dr Ayla Çevik ve kızı Burcu Çenberci, Prof.Dr Sermet Kabasakal. Ayla Hanım ve Burcu Hanım 10 yıldan bu yana Transandantal Meditasyon öğretmenliğini sürdürüyorlar ve halen bütün zamanlarını Ankara Merkezi’ne adamış durumdalar. Ayrıca Eskişehir’de oturan ve gerektiğinde Ankara merkezine de yardım eden Prof.Dr Sermet Kabasakal da 20 yıldan beri TM öğretmenliği yapmaktadır.

Antalya

antalya turkiye tm meditasyonTel 0553 0018839

Adile Esen — Maharishi Yönetim Üniversitesinde (ABD) yıllarca öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra  San Diego TM Merkezini yönetti. Şimdi de Antalya’da size yardıma hazır.

Denizli

Çamlık Mevki. 6024 sokak no 36 kat 2
Tel 0533  7126403

turkey transcendental meditation meditasyon ankara CortinovisSerpil Acun Cortinovis son yıllarda Denizlilere Transandantal Meditasyonu ulaştırmak için yoğun bir çalışma göstermiştir.

Istanbul

Fahri Gizden sokak,10/2, Gayrettepe (Sürmeli oteli arkası), Istanbul, Turkiye
Telefon: 212 347 5300

istanbul tm meditasyon mahmut_nessima__crMahmut ve Nessima Görkey 40 yılı aşan bir süreden beri yaşamın bu en temel bilgisinin temsilciliğini yapmaktadırlar.

Dr.Albert Baruh, Elektrik Y.Mühendisi, 35 yıldan bu yana eşi Vesile Baruh ile birlikte binlerce kişiye TM tekniğini öğrettiler.

istanbul turkey tm meditation Albert Vesile Baruh_crtm meditasyon istanbulŞengül Bozkurt, 20 yılı aşan bir süreden beri TM uygulamaktadır ve son 2 yıldan beri iş hayatındaki danışmanlık tecrübesini TM öğretmenliği ile bütünleştirerek topluma hizmet vermektedir.

Izmir

Kıbrıs şehitleri Cad. 37/5, Mutlu Apt. Alsancak, Izmir, Turkiye
Telefon: 0232 463 2143

İzmir Öğretmenleri: Ayseli Demirmen, Sungur Pamir, Cafer Ceyhan, Yılmaz Özkaya, Bahri Haliloğlu, Dilek Gerçek.

Transandantal Meditasyon’un Öğrenilmesi

Transandantal Meditasyon’u öğrenmesi kolaydır. Teknik, günde 90’ar dakikadan, arka arkaya dört gün içerisinde öğrenilir. Bunu takiben, en iyi sonuçların alınması için, grup saatlerinin yanı sıra bire bir görüşmeler yapılır. Öğrenim adımlarının bitiminden sonra da destek programı devam eder.

Transandantal Meditasyon’u öğrenmek için Yedi Adım

1. Adım Tanıtım Konferansı

Transandantal Meditasyon’un size ne gibi yararlar sağlayacağını, diğer uygulamalardan farkını ve sorularınızın cavabını almak için deneyimli bir öğretmeni dinlersiniz. Bu konuşmaya, Transandantal Meditasyon hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes davetlidir. Ücretsizdir ve ardından hemen öğrenmek zorunda da değilsiniz.(1 saat-ücretsiz)

Tanıtım konferansları bütün dünyada, birçok ülkedeki yerel öğretim merkezlerinde düzenli olarak verilmektedir. İstek olduğunda bireysel randevu ile de tanıtım alınabilir.

2. Adım Hazırlık Konferansı

TM tekniğinin işleyiş şekli – nasıl çalışır, öğrenmesi neden kolay ve uygulaması neden çabasızdır, diğer meditasyon türleriyle arasındaki fark nedir – kökenleri nedir? (45 dakika-ücretsiz)

3. Adım Kişisel Görüşme

Yetkili bir TM öğretmeniyle yapılan özel görüşme(10-15 dakika- ücretsiz)

Lütfen dikkat: 2. ve 3. Adımlar, 1.Adımla aynı günde de alınabilir.

Bunu takip eden adımlar(4-7. Adımlar) arka arkaya dört gün içinde yapılır

4. Adım Kişisel Öğrenim

Yetkili bir öğretmenden.(1-2 saat)

5. Adım Birinci Kontrol Günü

Uygulamanın nasıl doğru yapıldığının anlaşılması ve pratik bilgiler (1 -2 saat)

6. Adım İkinci Kontrol Günü

TM tekniğinin işleyiş şeklinin anlaşılması(1-2 saat)

7. Adım Üçüncü Kontrol Günü

İnsanın bütünsel gelişimindeki yüksek aşamaların anlaşılması(1-2 saat)

Transandantal Meditasyon nedir?

Transandantal Meditasyon (TM), bütün dünyada uygulanan saf, kolay, yalın ve en etkili meditasyondur. Bilinçli zihin, zihin kontrolü ya da bir düşüncenin etkisinde olmadan sakinleşerek bilincin en basit ve en güçlü uyanıklık durumuna gelmesinin yani düşüncenin aşılmasının tekniğidir. TM, zihnimizin içe doğru, düşüncenin ötesindeki öz benliğimiz olan bilincin en sessiz, en huzurlu düzeyine doğru durulmasını sağlar.

TM ne değildir?

TM, din ya da felsefe değildir; yaşam tarzında değişiklik gerektirmez. Konsantrasyon (odaklanma), kontamplasyon (derin düşünceye dalma), sıradan bir mantra meditasyonu, zihin kontrolü, zihnin disiplin altına alınması veya bir doğu felsefesi degildir.

Nasıl işler?

TM, doğal ve çabasız olarak düşüncenin aşılmasını ve sakin ama uyanık bir bilinç halinin deneyimlenmesini sağlar. Aşkınlığın getirdiği derin dinlenme deneyimi, zihni ve bedeni tazeleyerek günlük yaşam için sayısız yararları da beraberinde getirir.

Maharishi Mahesh Yogi, Transandantal Meditasyonun Kurucusu: “Transandantal Meditasyon, yaşamın en temel düzeyini canlandırarak her bireyi ve her toplumu, kendi onur ve itibarının en yüksek derecesine çıkartan basit bir yöntemin adıdır.”

Most popular

No posts found.